top of page

Usuwanie myśli

Taka koncepcja przysparza więcej napięcia niż rozluźnienia i często (niestety) gdy zaczynasz dopiero przygodę z relaksacją ciała i umysłu - poddajesz się BO TYCH MYŚLI JEST TAK DUŻO I "nigdy ich nie usunę". Mam dobrą wiadomość usunięcie myśli nie jest konieczne... Wystarczy, że zaczniesz się bawić i tworzyć myśli jakie chcesz myśleć. Pamiętaj to nie "śmiertelnie ważne zadanie do wykonania - to zabawa". Z takim nastawieniem staje się to przyjemniejsze.Spokojne myśli i relaksacja odgrywają istotną rolę w naszym życiu z wielu powodów. Oto kilka z nich:

  1. Pomagają w utrzymaniu zdrowia psychicznego. Pomagają zredukować stres, lęk i napięcie, co może zapobiegać zaburzeniom psychicznym, takim jak depresja czy nerwica.

  2. Zdrowy umysł idzie w parze z zdrowym ciałem. Regularna praktyka relaksacji może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, poprawić jakość snu i wzmocnić układ odpornościowy. Odpoczynek jest niezbędny do regeneracji organizmu.

  3. Pomagają w poprawie koncentracji i wydajności. Osoby, które potrafią się zrelaksować, są często bardziej efektywne w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków.

  4. Lepsze radzenie sobie ze stresem: Życie jest pełne wyzwań i stresorów, ale umiejętność relaksacji i spokojnych myśli może pomóc w radzeniu sobie z nimi. Pozwala to na bardziej elastyczne reagowanie na trudne sytuacje i unikanie przewlekłego stresu.

  5. Poprawa jakości życia: Relaksacja może przyczynić się do ogólnej poprawy jakości życia. Pozwala na doświadczanie większej równowagi, zadowolenia i harmonii w codziennym funkcjonowaniu.

  6. Mogą stymulować kreatywność i pomóc w rozwiązywaniu problemów. Odpoczynek umysłu może sprzyjać nowym perspektywom i pomysłom.

  7. Osoby, które są spokojne i zrelaksowane, często są bardziej empatyczne i lepiej radzą sobie w relacjach interpersonalnych. To może prowadzić do lepszych interakcji i bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.


Warto zatem inwestować czas w rozwijanie umiejętności relaksacji i dbać

o spokojne myśli, aby cieszyć się korzyściami zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Istnieje wiele technik relaksacyjnych, takich jak medytacja, joga, głębokie oddychanie, które można wypróbować, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Zapraszamy na nasz youtube tam jest kilka już filmików z relaksacją i medytacja :)

https://www.youtube.com/@harmoniasfer8148/videos

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page